CLASS 6A REGIONAL


                                                     TRACK AND FIELD


                                                             At Wichita


                                                         Wichita Southeast



GIRLS


Team—1 Southeast 126, 2. Goddard 125.5, 3. Garden City 108.5, 4. Derby 92, 5. Dodge City 69.5, 6. Northwest 27, 7 Campus 7.5, 8. South 2.



BOYS


Team — 1. Southeast 137, 2, Derby 117½, 3. Northwest 70, 4. Garden City 60, 5. Campus 54, 6. Goddard 50, 7. Dodge City 44½, 8. South 25.


CLASS 6A REGIONAL

                                                     TRACK AND FIELD

                                                             At Wichita

                                                         Wichita Southeast

GIRLS

Team—1 Southeast 126, 2. Goddard 125.5, 3. Garden City 108.5, 4. Derby 92, 5. Dodge City 69.5, 6. Northwest 27, 7 Campus 7.5, 8. South 2.

Individuals (Top 4 qualify for state meet)

Shot put—1. Lyons, Derby 36-9; 2. Prewitt, Derby, 34-8; 3. Henderson, Southeast, 34-3; 4. Wingert, Northwest, 33-1.

Discus—1. Lyons, Derby 125-3 ¼; 2. Guerrero, Garden City, 96; 3. Spilinek, Goddard, 95-6 ¼; 4. Oberlry, Dodge City, 94-1.

High jump—1. Ekweariri, Garden City, 5-2; 2. Sughroue, Dodge City, 5; 3. Wilson, Dodge City, 4-10; 4. Keck, Campus, 4-8.

Long Jump—1. Gates, Southeast, 18-9 ½; 2. 2. Bonner, Southeast, 17-7 ½; 3. Broadus, Southeast, 16-7; 4. Nolen, Northwest, 16-6.

Triple jump—1. Bonner, Southeast, 39-8; 2. Gates, Southeast, 35-9 ½; 3. Nolen, Northweast, 34-5 ½; Shaull, Dodge City, 33-9 ½.

Javelin—1. Gardiner, Goddard, 111-4; 2. Splilinek, Goddard, 103-9; 3. Guerrero, Garden City, 93; 4. Wingert, Northwest, 92-5.

Pole Vault—1. Trentman, Garden City, 9; 2. Meeth, Southeast, 8-8; 3. Gerber, Garden City, 8-6; 4. Fischer, Goddard, 8.

3200—1. Hornbeck, Derby, 12:02:8; 2. Maddux, Goddard, 12:14:3; 3. Randall, Goddard, 12:22; 4. Hacker, Goddard, 12:49:7.

3200 relay—1. Dodge City (Estrad, Eaton, Moore, Rodriguez) 10:17:84, 2. Goddard (Randall, Skidmore, King, Mitcher..) 10:30:54, 3. Garden City (Ortega, Knowll, Stone, Peters) 10:32:69, 4. Northwest (Dilliehunt, Daon, Loganbill, Short) 10:34:08.

110 hurdles—1. Johnson, Dodge City, 15.98; 2. Irsik, Goddard, 16.19; 3. Marshall, Dodge City, 17.19; 4. Josserand, Garden City, 17.06.

100—1. Tipton, Southeast, 12.39; 2. Anderson, Southeast, 12.91; Brown, Gardnen City, 12.96; Ekweariri, Garden City, 13.33.

1600—1. Hornbeck, Derby, 5:28.7; 2. Zoglman, Goddard, 5:30.00; 3. Madduz, Goddard, 5:43.3; 4. Green, Derby, 5:45.7.

400 relay — 1. Southeast (Broadus, Tipton, Gates, Bonner) 47.5; 2. Garden City (Brown, Ekweariri, Josserand, Ekweariri) 49; 3. Dodge City (Johson, Wilson, Sughroue, Buckner) 50.6; 4. Derby (Stainrod, Littleton, Prewitt, Bowens) 50.6.

400 —1. Prewitt, Derby, 1:01.8; 2. Fischer, Goddard, 1:02.2; 3. McIntosh, Goddard, 1:02.3; 4. Randle, Southeast, 1:02.3.

300 hurdles— 1. Irsik, Goddard, 46.8; 2. Josserand, Garden City, 48.9; 3. Prewitt, Derby, 50.3; 4. Bergschneider, Goddard, 50.5.

800— 1. Zoglman, Goddard, 2:24.9; 2. Ortega, Garden City, 2:26; 3. Mason, Southeast, 2:27/2; 4. Rodriguez, Dodge City, 2:27.8.

200— 1. Tipton, Southeast, 25.2; 2. Brown, Garden City, 26.5; 3. Anderson, Southeast, 26.6; 4. Ekweariri, Garden City, 27.

BOYS

Team — 1. Southeast 137, 2, Derby 117½, 3. Northwest 70, 4. Garden City 60, 5. Campus 54, 6. Goddard 50, 7. Dodge City 44½, 8. South 25.

1600 relay— 1. Southeast (Mason, Gates, Tipton, Bonner) 4:04.4; 2. Garden City (Brown, Ekweariri, Josserand, Ortega) 4:05.4, 3. Derby (Jumenez, Stainrod, Prewitt, Bowens) 4:06, Goddard (Fischer, McIntosh, Zoglman, Irsik,) 4:07.2

Individuals (Top 4 qualify for state meet)

100 — 1. Cornellius, Derby, 11.1; 2. Tucker, Derby, 11.2; 3. Wright, Southeast, 11.3; 4. Green, Goddard, 11.3.

200 — 1. Cornellius, Derby, 22.4; 2. Calloway, Southeast, 22.8; 3. Tucker, Derby, 23.1; 4. Bouyer, Dodge City, 23.4.

 400 — 1. Cornellius, Derby, 49.6; 2. Calloway, Southeast, 49.9; 3. Long, Derby, 50.0; 4. Smith, Southeast, 51.0.

800 — 1. Martinez-Garcia, Northwest, 1:57.3; 2. Gutierrez, Southeast, 1:57.7; 3. Herbert, Northwest, 2:00.5; 4. Ramirez, Garden City, 2:01.2.

1600 — 1. Herbert, Northwest, 4:27.8; 2. Metler, Derby, 4:28.5; 3. Gutierrez, Southeast, 4:29.0; 4. Martinez-Garcia, Northwest, 4:30.1

3200 — 1. Metler, Derby, 9:50.9; 2. Nooney, Campus,. 10:01.0; 3. Keirns, Campus, 10:05.8; 4. Bernasky, Garden City, 10:07.6.

110 hurdles — 1. Etheridge, Northwest, 14.5; 2. Kennedy, Derby, 14.61; 3. Parr, Garden City, 15.59; 4. Hardyway, Campus, 15.9.

300 hurdles — 1. Kennedy, Derby, 39.3; 2. Parr, Garden City, 39.4; 3. Duvall, Garden City, 40.1; 4. Etheridge, Northwest, 40.4.

400 relay — 1. Derby 41.9; 2. Southeast 42.8; 3. Goddard 43.1; 4. Garden City 43.2.

1600 — 1. Southeast 3:24.8; 2. Campus 3:27.9; 3. Garden City 3:29.0; 4. Derby 3:29.6.

3200 relay — 1. Garden City 8:14.21; Goddard 8:28.42; 3. Campus 8:33.81; 4. Northwest 8:37.27.

High jump — 1. Williams, Dodge City, 6-4; 2. Hayes, Southeast, 6-2; 3. Bush, Goddard 5-10; 4. Oliver, Northwest, 5-10.

 Pole vault — 1. Smith, Goddard, 13-6; 2. Bui, Southeast, 13-0; 3. Ewertz, South, 13-0; 4. Lounsbury, Derby, 12-6.

Long jump — 1. Randle, Southeast, 21-3; 2. Utsey, Southeast, 21-1½; 3. Tucker, Derby, 21-1; 4. Robinson, Southeast, 21-0½.

Triple jump — 1. Williams, Dodge City, 46-5¼; 2. Randle, Southeast, 44-2; 3. Utsey, Southeast, 42-10; 4. Glover, Southeast, 41-2.

Shot put — 1. Conner, Southeast, 50-0½; 2. Fisher, Derby, 49-8; 3. Rubio, Garden City, 45-7; 4. Cooper, South, 45-2.

Discus — 1. Campbell, Dodge City, 152-4¼; 2. Conner, Southeast, 150-6½; 3. Sonday, Dodge City, 142-8¼; 4. Fisher, Derby, 141-6.

Javelin — 1. Cantrell, Campus, 186-8; 2. Mellard, Northwest, 169-10; Hilton, Goddard, 150-0; 4. Lewis, Northwest, 149-2.