The Dodge City Red Demons Track and Field team dominated the Western Athletic Conference Meet at Dodge City's Memorial Stadium last Thursday.

The girls team finished first with 136 points, ahead of Garden City which had 80. On the boys side, the Red Demons again finished ahead of Garden City and in first place, tallying 96 points compared to 82 by Garden City.

Here's how the Red Demons each did:

- Camree Johnson finished tied for fifth in the girls high jump

- Mataya Clark finished eighth in the girls high jump

- Amaya Perez finished tied for ninth in the girls high jump

- Uriel Vital finished second in the boys high jump

- John Johnson finished fifth in the boys high jump

- De Jon Delgado finished sixth in the boys high jump

- Lexas Koehn finished fourth in the girls pole vault

- Abby Harding finished seventh in the girls pole vault

- Anthony Speakman finished sixth in the boys pole vault

- Chidera Okoro finished second in the girls long jump

- Mataya Clark finished 11th in the girls long jump

- Camree Johnson finished 12th in the girls long jump

- Uriel Vital won the boys long jump

- Anthony Speakman finished sixth in the boys long jump

- Moses Aguilar finished 12th in the boys long jump

- Ezinne Okoro won the girls triple jump

- Kya Edwards finished seventh in the girls triple jump

- Victoria Gonzalez finished 10th in the girls triple jump

- Uriel Vital won the boys triple jump

- Anthony Speakman finished third in the boys triple jump

- Moses Aguilar finished eighth in the boys triple jump

- Amy Soberanes finished 11th in the girls discus throw

- Rileigh Heeke finished 12th in the girls discus throw

- Kisa Unruh finished 13th in the girls discus throw

- Christian Erives finished fifth in the boys discus throw

- Tommy Bermudez finished sixth in the boys discus throw

- Marcos Fisher finished seventh in the boys discus throw

- Kisa Unruh won the girls javelin throw

- Rileigh Heeke finished second in the girls javelin throw

- Mataya Clark finished eighth in the girls javelin throw

- Aaron Nelson finished ninth in the boys javelin throw

- Carlos Gamboa finished 11th in the boys javelin throw

- Kisa Unruh finished sixth in the girls shot put

- Camree Johnson finished eighth in the girls shot put

- Lauren Gleason finished ninth in the girls shot put

- Christian Erives finished fourth in the boys shot put

- Marcos Fisher finished eight in the boys shot put

- Aaron Nelson finished 11th in the boys shot put

- The relay team consisting of Mariela Lopez, Amaya Perez, Serenity Larson and Denise Dominguez finished second in the girls 4x800 relay

- The relay team consisting of Quest Weller, Giovanni Valverde, Alfonso Rodriguez and Beau Foster finished third in the boys 4x800 relay

- Savana Wilson won the girls 100-meter hurdles

- Hadley Williams finished fifth in the girls 100-meter hurdles

- Joshua Harshberger won the boys 110-meter hurdles

- Mervedi Nkongolo finished seventh in the boys 110-meter hurdles

- Ramiro Saenz finished ninth in the boys 110-meter hurdles

- Kya Edwards won the girls 100-meter dash

- Chidera Okoro finished third in the girls 100-meter dash

- Cierra Bookless finished fourth in the girls 100-meter hurdles

- Jaiel Johnson won the boys 100-meter dash

- Alex Hernandez finished sixth in the boys 100-meter dash

- De Jon Delgado finished seventh in the boys 100-meter dash

- Ayanna Hensley won the girls 1600-meter run

- Karina Herrera finished seventh in the girls 1600-meter run

- Elizabeth Dorado finished ninth in the girls 1600-meter run

- Javier Marquez finished second in the boys 1600-meter run

- Angel Landeros finished ninth in the boys 1600-meter run

- Jesus Solis finished 10th in the boys 1600-meter run

- The relay team consisting of Kya Edwards, Ezinne Okoro, Savana Wilson and Chidera Okoro won the girls 4x100 relay

- The relay team consisting of Jaiel Johnson, Josue Castillo, De Jon Delgado, and Cayden Kerr finished first in the boys 4x100 relay

- Ezinne Okoro won the girls 400-meter dash

- Chidera Okoro finished fourth in the girls 400-meter dash

- Victoria Gonzalez finished fifth in the girls 400-meter dash

- Josue Castillo finished fifth in the boys 400-meter dash

- Cayden Kerr finished 10th in the boys 400-meter dash

- Alex Hernandez finished 11th in the boys 400-meter dash

- Audrey Phelps finished third in the girls 300-meter hurdles

- Hadley Williams finished fourth in the girls 300-meter hurdles

- Joshua Harshberger won the boys 300-meter hurdles

- Kayah Hernandez finished sixth in the boys 300-meter hurdles

- Mervedi Nkongolo finished eighth in the boys 300-meter hurdles

- Ayanna Hensley finished second in the girls 800-meter run

- Amaya Perez finished fifth in the girls 800-meter run

- Emma Rohr finished ninth in the girls 800-meter run

- Quest Weller finished second in the boys 800-meter run

- Jair Martinez finished eighth in the boys 800-meter run

- Beau Foster finished 11th in the boys 800-meter run

- Kya Edwards won the girls 200-meter dash

- Ezinne Okoro finished second in the girls 200-meter dash

- Savana Wilson finished third in the girls 200-meter dash

- Jaiel Johnson finished second in the boys 200-meter dash

- Alex Hernandez finished third in the boys 200-meter dash

- Cayden Kerr finished fourth in the boys 200-meter dash

- Serenity Larson finished third in the girls 3200-meter run

- Denise Dominguez finished fifth in the girls 3200-meter run

- Lucy Lozano finished eighth in the girls 3200-meter run

- Giovanni Valverde finished fifth in the boys 3200-meter run

- Montel Love finished sixth in the boys 3200-meter run

- Javier Marquez finished seventh in the boys 3200-meter run

- The relay team consisting of Savana Wilson, Hadley Williams, Audrey Phelps and Ayanna Hensley won the girls 4x400 relay

- The relay team consisting of Josue Castillo, Joshua Harshberger, Alfonso Rodriguez and Quest Weller finished third in the boys 4x400 relay